Co warto zobaczyć w Kielcach?

Kielce to miasto będące stolicą województwa świętokrzyskiego, położone jest w Górach Świętokrzyskich, nad rzeką Silnicą. Kielce zamieszkuje około 188 tysięcy ludzi. Ponad to, jest to miasto nowoczesne, które rozwija się bardzo dynamicznie.

Będąc w Kielcach, są miejsca, które bez wątpienia warto zobaczyć, ponieważ są niezwykle interesujące i ciekawe pod wieloma względami.
Odwiedzając Kielce zjedz dobrą pizzę, bo wycieczki mogą być długie.

W Kielcach, znajduje się najprawdziwszy pałac. Został on wybudowany w połowie XVII wieku pod kierownictwem Jakuba Zadzika, który był krakowskim biskupem. Na dzień dzisiejszy, w pałacu znajduje się Muzeum Narodowe. Wewnątrz można bliżej poznać historię z czasów Wazów, a także obejrzeć bardzo dużą ilość obrazów. W niektóre dni tygodnia, do muzeum można wejść za darmo. Pałac znajduje się na Wzgórzu Zamkowym.

Pizzeria w Kielcach, także jest miejscem, które warto odwiedzić aby zjeść pizzę i nabrać sił na dalsze zwiedzanie. Pizza Fast w Kielcach, zjedzona w towarzystwie rodziny oraz przyjaciół, będzie wybornie smakowała.

Kolejnym miejsce, które przykuwa uwagę i jest warte zapoznania się z nim to Bazylika Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Znajduje się ona, na tym samym Wzgórzu Zamkowym, co wyżej wspomniany pałac z Muzeum Narodowym. Bazylika była już wielokrotnie remontowana, odnawiana oraz odbudowywana. Zdarzało się, że burzono całkowicie jej fragmenty, aby móc na nowo odbudować niektóre elementy. Turyści z powodzeniem mogą zwiedzić skarbiec bazyliki oraz podziemie katedralne. Bazylika Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obchodziła swoje 800-lecie w 1971 roku i wtedy nadano jej zaszczytny tytuł bazyliki mniejszej.

Trzecim miejscem, jakie z pewnością zainteresuje turystów, jest Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Jest to ośrodek multimedialny, zorganizowany został w obiekcie dawnego więzienia kieleckiego. W tymże miejscu, można zapoznać się z ogromną dawką wiedzy na temat przodków, ich życia z okresu powstania styczniowego.

Jedno jest pewne, odwiedzając Kielce zjedz dobrą pizzę i zobacz interesujące Cię miejsca w tym nowoczesnym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *