Kuchnia wegańska

Ilu ludzi, tyle gustów kulinarnych. Ludzie różnią się od siebie pod względem preferowanych smaków. Jedni uwielbiają smaki wyraziste, ostre. A inni wolą słodki i umiarkowany smak potraw. Podobna różnorodność istnieje także pod względem konsumpcji mięsa, nabiału, jaj. Większość populacji świata spożywa mięso i jego przetwory. Jak również nabiał i wszystkie inne artykuły spożywcze. Mówi się o nich, że są wszystkożercami. Gdziekolwiek się znajdą są w stanie dogodzić swojemu podniebieniu. Na przykład, gdy pójdą na obiad do restauracji w Rzeszowie.

W restauracji można również zjeść dania wegańskie w zdrowozmiksowani.pl lub wegetariańskie. Kuchnia wegetariańska jest ostatnio bardzo modna. Wielu ludzi z różnych względów zaprzestaje spożywania mięsa i jego przetworów. Powody takiej decyzji są różnorodne. Jedni nie jedzą mięsa, bo nie chcą śmierci braci mniejszych. Inni dlatego, że obrzydliwe jest dla nich jedzenie czyjegoś ciała. A jeszcze inny nie jedzą mięsa z powodów religijnych. Jak i z wielu jeszcze innych powodów. Lecz są na świecie także takie osoby, którzy mienią się weganami. Weganizm jest to styl życia, w którym rezygnuje się nie tylko z jedzenia mięsa i wędlin, ale również rezygnuje się ze spożywania wszystkich produktów zwierzęcych. Do takich produktów zalicza się nabiał, jaja, a nawet miód. Weganie nie korzystają również z kosmetyków powstałych z odzwierzęcych surowców. Nie kupują również ubrać pochodzących ze zwierzęcych surowców, jak np. futer, ubrań skórzanych, wełny, a nawet jedwabiu. Nie chodzą do zoo i oceanarium, nie chodzą do cyrku, nie uczestniczą w polowaniach, nie biorą udziału np. w rodeo.

Powstaje pytanie, czy takie odżywianie, jak weganizm jest zdrowe dla człowieka ? Wegetarianizm na pewno nie szkodzi zdrowiu człowieka, gdyż istnieje wiele alternatyw i zawsze można wybrać taki produkt, który będzie substytutem mięsa. Natomiast w diecie wegańskiej także znajdą się takie produkty zastępcze. Lecz czy do końca jest to dobra dieta zwłaszcza dla dzieci, ludzi starszych, czy chorych ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *