Włoska kuchnia. Nie jeden się w niej zakochał

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że kuchnia włoska jest jedną z najpopularniejszych kuchni na całym świecie, szczególnie na Zachodzie. W krajach zachodnich większość restauracji preferuje posiadanie przynajmniej jednej włoskiej potrawy w swoim menu, ale w rzeczywistości ich klienci wybierać mogą spośród naprawdę wielu potraw, takich jak, na przykład, pizza, spaghetti i inne. Dania włoskie przygotowywane są w różnych stylach, przy użyciu typowych dla Półwyspu Apenińskiego składników, takich jak warzywa, owoce, oliwa z oliwek, sery, płatki zbożowe i wino. Bezapelacyjnymi zwycięzcami są pomidory – są one najczęściej używanymi spośród warzyw i często najważniejszymi składnikami dania.

Coś,co może być dla wielu ogromnym zaskoczeniem, to fakt, że we włoskiej kuchni pomidory są traktowane zarówno jako warzywa, ale też i owoce! Włoskie jedzenie to tradycyjna żywność, którą doceniono już w czasach Imperium Rzymskiego. Styl gotowania może różnić się nieco w zależności od tego, w którym z włoskich regionów jesteśmy, ale, ogólnie rzecz biorąc, przepisy wielu dań już dawno się ujednoliciły. Obecnie są popularne i dostępne bez problemu na całym świecie.

Chociaż przeciętny człowiek może nie zdawać sobie z tego sprawy, wśród mnóstwa różnych włoskich przepisów, znajdziemy setki przepisów na ciasta! Według mieszkańców Włoch, ciasto stanowi zarówno doskonałą przekąskę, jak i deser. Istnieją na przykład ciasta, które są przyrządzane z warzywami, w tym z papryką, cukinią, bakłażanem i marchewką oraz serami. Bardzo często są przygotowywane w taki sposób, że wydawać by się mogło, iż nie są kreacjami wybitnych szefów kuchni, ponieważ smakują jak za dawnych lat. Kiedyś to babcie i mamy piekły je dla swoich dzieci, a dziś ich smak do złudzenia przypomina smak domowego jedzenia. Jak więc wyraźnie widać, nie tylko ser i wino są podstawą włoskiej kuchni. Jeśli postanowimy sami się o tym przekonać, z pewnością umożliwi nam dokonanie tej sztuki niejedna restauracja włoska z Bydgoszczy obecna w naszym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *