Wokół sushi

Smaczne sushi potrafi skusić wielu i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. A czy sushi jest zdrowe? Czy polubisz sushi, kiedy spróbujesz tego dania? No cóż, warto chyba tej japońskiej potrawie poświecić trochę miejsca, bo można nawet rzecz, że zapanowała nawet moda na jedzenie tego specyfiku.

Na wstępie wyjaśnijmy może, czym jest sushi, bo chyba nie wszyscy to wiedzą. Otóż, najkrócej mówiąc, to danie, które przygotowuje się z gotowanego ryżu zaprawianego octem ryżowym i różnych dodatków: mięsa surowych ryb, wodorostów nori, owoców morza, warzyw, tofu, grzybów czy ziarna sezamowego. Jak widać, taki zestaw nie wszystkim będzie odpowiadać i dlatego też kwestia, czy polubisz sushi pozostaje zawsze otwarta. Albo się takie jedzenie pokocha od pierwszego razu, albo też zupełnie je odrzuci. Na szczęście jedzenie tego japońskiego przysmaku to nie jest obowiązek, tylko nasz wybór, więc nie ma się co stresować. Wszak jedzenie ma być przyjemnością, nie katorgą. Nawiasem mówiąc, to chyba jedna z największych życiowych przyjemności. Są ludzie, którzy uwielbiają pyszne jedzenie i własnie przez pryzmat jedzenia poznają świat. Każda podróż, kojarzy im się z odpowiednimi smakami. To na pewno przyjemy sposób na poznawanie świata.

Ale wróćmy do zasadniczego tematu niniejszego artykułu i zastanówmy się jeszcze nad tym, czy sushi jest zdrowe. Okazuje się, że smaczne sushi może okazać się dla nas nie bardzo zdrowe. Nie wpadajmy jednak w panikę, bo to skrajne przypadku. Mianowicie, kiedy w potrawie znajdzie się nieświeże rybie mięso, wydzieli się w nim histamina, a ta może zadziałać na nas toksycznie. Ale jeśli spożyjemy świeże sushi, nie musimy się obawiać. Generalnie rzecz biorąc, musimy stwierdzić, że jedząc tę potrawę dostarczamy naszemu organizmowi węglowodanów, białka, kwasów omega i witamin. A więc to zdrowe jedzenie, jeśli przygotowywane jest zgodzie z określonymi zasadami. Szanujące się restauracje takie rzeczy serwują, więc stołujmy się w takich miejscach, a wszystko będzie ok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *