sezonowe warzywa grunt to bunt

Kupuj sezonowe warzywa i owoce. Zobacz, kiedy kupować i jak przechowywać.

Kupując sezonowe warzywa i owoce, kupujesz to, co najzdrowsze, najsmaczniejsze i najtańsze. Najlepiej jak warzywa i owoce pochodzą z naszych rodzimych upraw, a nie jakichś tam importów. Zobacz, kiedy i co warto kupić oraz jak przechowywać. Zamknij też trochę lata w słoikach:) Co prawda sezon na niektóre owoce i warzywa już się skończył, ale zostało […]

Czytaj więcej

umyć okna

#Tanie sprzątanie. Mycie okien. Domowy płyn do mycia okien.

Dla poprzedniego pokolenia to było normalne. Teraz ludzie zapomnieli, że można umyć okna bez tych wszystkich reklamowanych specyfików, przy pomocy tego, co mamy w domu. Tanio, ekologicznie i skutecznie. Nie pamiętam dlaczego zdecydowałam się na takie metody, to było już dawno temu, zapewne z oszczędności jak zwykle:) Pamiętam jednak, że był problem przekonać otoczenie do […]

Czytaj więcej

Tort. Zrobić czy kupić? Ile kosztuje i ile pracy wymaga?

Zrobiłam tort na urodziny męża. Nie brałam w ogóle pod uwagę, żeby go kupić. Od jakiegoś czasu robię je samodzielnie. Pieczenie sprawia mi dużo frajdy. Taki własnoręcznie przygotowany tort, albo inne smakołyki świetnie zastępują prezent. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie sprawdziła ile kosztuje zrobienie tortu w domu, a ile kupienie gotowego. Przepis Tort zrobiłam […]

Czytaj więcej

Bezy DIY. Kupić czy zrobić samodzielnie?

Zrobiłam dzisiaj samodzielnie beziki. Potrzebuję ich do tortu na urodziny męża. Będzie to tort alpejski, przepis mam na standardowe ciasto, ale przerabiam je, żeby wyszedł ładny tort. Dziś przedstawię ile kosztuje zrobienie bez w domu. Zawsze kupowałam bezy, ale kiedyś zostały mi białka jaj po pieczeniu pączków i spróbowałam je zrobić samodzielnie. Okazało się, że zrobienie bez […]

Czytaj więcej

dynie warzywnik

Własny warzywnik. Ile to może kosztować? Czy opłaca się uprawiać własne warzywa? Ile to pracy?

Kwiecień to miesiąc pierwszego siewu warzyw. Jak tylko pogoda zrobi się przyjazna, ogrodnicy wezmą się za uprawę własnych warzyw. Smak i jakość tych własnych jest nieoceniona. Jeżeli wciąż masz wątpliwości czy zrobić sobie własny warzywnik, to ten wpis jest dla Ciebie. Dowiesz się z jakim nakładem pracy i pieniędzy się to wiąże oraz co zyskasz […]

Czytaj więcej

Obiadki dla niemowląt. Kupić czy ugotować? Kilka sposobów na łatwe, szybkie i tanie obiadki dla niemowląt

Gotowe obiadki dla niemowląt, to jeden z większych kosztów budżetu domowego rodziców, porównywalny do kosztów pampersów i mleka modyfikowanego. A wcale nie musi tak być. Gotuj obiadki samodzielnie. Przy niewielkim nakładzie czasu i pracy możesz mieć zdrowe, zbilansowane, różnorodne i tanie obiadki dla dziecka. Będziesz miała zawsze pod ręką gotowy obiadek, jak ten ze sklepu. Wystarczy, że […]

Czytaj więcej

Pączki na Tłusty Czwartek. Kupić czy zrobić samodzielnie?  

Karnawał to okres, w którym ludzie lubią porozpieszczać się różnymi kalorycznymi przekąskami: chruścikami, oponkami, pączkami i innymi. Rozpusta osiąga swoje apogeum w Tłusty Czwartek. Wszyscy objadają się pączkami, przechwalając się kto zjadł więcej. Postanowiłam sprawdzić jak to wygląda od strony finansowej. Ile kosztują pączki, ile na nie wydamy i czy warto upiec je samodzielnie.

Czytaj więcej