Rozwój

Nic nowego nie wydarzy się w Twoim życiu, dopóki będziesz robiła wciąż to samo.

Wychodź regularnie ze swojej strefy komfortu.

Rozwijaj się, ucz nowych rzeczy, czytaj ciekawe książki.

Otworzą Ci się nowe możliwości, poszerzą horyzonty.

Ruszysz z miejsca.

Zdobędziesz lepszą pracę, a może nawet rozwiniesz własną firmę!

 

 

W tym miejscu będę prezentować pozycje, którymi nakarmiłam swój umysł: książki, artykuły, blogi, podcasty, vlogi, filmy itp. Przedstawione opinie będą całkowicie subiektywne.

 

Bardzo chętnie poznam Twoje zdanie na temat recenzowanych pozycji, każdy z nas może inaczej je odbierać, więc zachęcam Cię do zostawienia komentarza.

 

Bardzo chciałabym się dowiedzieć jakie pozycje zainteresowały Ciebie. Napisz koniecznie co polecasz?

 

„Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe odsetki”

Benjamin Franklin

 

Dlaczego warto wciąż się rozwijać?

 

Czytaj, słuchaj, oglądaj

Umysł jest jak ciało, jeżeli go ćwiczymy i dbamy o niego, pozostanie sprawny do później starości. Tak jak na funkcjonowanie ciała duży wpływ ma jakość odżywiania, tak wpływ na nasze myślenie mają informacje, które do nas docierają.

 

Rodzimy się jako puste kartki papieru. Największy wpływ na to jak zostaną zapisane ma nasze dzieciństwo, kiedy przyjmujemy życie takim, jakie zostało nam zafundowane przez rodziców czy opiekunów. Na szczęście nauka nie musi się kończyć w dzieciństwie i później możemy sami ją kontynuować. Możemy pogłębiać schematy, które nabyliśmy. Możemy buntować się przeciwko nim i iść zupełnie inną drogą. Możemy też wziąć z nich to, co najlepsze a resztę korygować według własnej opinii.

 

Żeby nastąpiły zmiany, potrzebny jest rozwój wewnętrzny. Zachęcam Cię do ciągłego rozwoju, do dziecięcej ciekawości, podejmowania trudów nowych wyzwań, smakowania życia i interesowania się wszystkim wokoło. To my tworzymy swój świat, decydujemy co w nim jest, a co nie. To ty wybierasz, które emocje chcesz odczuwać. Pozwalasz jednym myślom krążyć po swojej głowie, inne odganiasz jak muchy. Twoje podejście przekłada się na Twoje czyny. Wybieraj więc mądrze!

 

Daj spokój z telewizją, sama decyduj, co chcesz widzieć i wiedzieć. Każdy musi się czasem odmóżdżyć, ale tylko czasem. Szkoda, żeby życie przeciekało Ci między palcami, Sięgnij po to, co wartościowe, nie byle jakie. Za dużo bylejakości wokół nas, zbyt często sami godzimy się na przeciętność w naszym życiu. Ludzie są niesamowici, potrafią robić wspaniałe rzeczy, a tak często zadowalają się jedynie przetrwaniem.

 

Czytaj, oglądaj i słuchaj to, co wnosi jakąś jakość do Twojego życia. Nie powtarzaj oklepanych frazesów po malkontentach, że się czegoś nie da, że życie takie jest. Bądź ponad to!

Żyj inaczej – świadomie, lepiej. Sięgaj po lepsze informacje. Karm swój umysł najlepszym pokarmem, do jakiego tylko masz dostęp.

 

Jeżeli chcesz poczytać więcej i skomentować, zapraszam do zakładki BLOG