# Najgorsze pożeracze Twoich pieniędzy. Cz. 1 – Palenie papierosów

Dziś we wpisie poruszę tematy trudne. Zmierzymy się z okropnymi pożeraczami naszych pieniędzy, które mają zły wpływ na nasze życie , a jednocześnie bardzo trudno nam z nich zrezygnować. Każdy zetknął się z tymi problemami. Dotyczą nas bezpośrednio lub naszych najbliższych. Ta lista jest całkowicie subiektywna. Zapewne każdy sam wie, jakie ma najgorsze nawyki, które […]

Bezy DIY. Kupić czy zrobić samodzielnie?

Zrobiłam dzisiaj samodzielnie beziki. Potrzebuję ich do tortu na urodziny męża. Będzie to tort alpejski, przepis mam na standardowe ciasto, ale przerabiam je, żeby wyszedł ładny tort. Dziś przedstawię ile kosztuje zrobienie bez w domu. Zawsze kupowałam bezy, ale kiedyś zostały mi białka jaj po pieczeniu pączków i spróbowałam je zrobić samodzielnie. Okazało się, że zrobienie bez […]

ile kosztuje dziecko

Ile kosztuje dziecko? Gdzie szukać oszczędności?

Małe dzieci mały kłopot, duże dzieci duży kłopot. Podobno z wiekiem rosną również koszty utrzymania dziecka. Moje doświadczenie obejmuje zaledwie dzieci do lat 3, więc nie będę się wypowiadać na temat utrzymania starszych dzieci. Wiem za to, ile dokładnie wydałam pieniędzy w związku z dwiema moimi córeczkami. Jeżeli chcesz się przekonać, ile kosztuje dziecko i […]

Pączki na Tłusty Czwartek. Kupić czy zrobić samodzielnie?  

Karnawał to okres, w którym ludzie lubią porozpieszczać się różnymi kalorycznymi przekąskami: chruścikami, oponkami, pączkami i innymi. Rozpusta osiąga swoje apogeum w Tłusty Czwartek. Wszyscy objadają się pączkami, przechwalając się kto zjadł więcej. Postanowiłam sprawdzić jak to wygląda od strony finansowej. Ile kosztują pączki, ile na nie wydamy i czy warto upiec je samodzielnie.

Kontroluj swoje pieniądze. Skoroszyt Excel z domowym budżetem do pobrania!

Dawno, dawno temu… Kiedy zaczęłam otrzymywać pierwsze wypłaty, okazało się, że te niewielkie kwoty pieniężne lubią się rządzić swoimi prawami. Zawsze pod koniec miesiąca nie mogłam się doszukać, czy też doliczyć pieniędzy, które mi zostały. A właściwie tych, które wydawało mi się, że zostały. Jako, że od razu po szkole średniej zaczęłam mieszkać samodzielnie, zarobione […]

Jak zaoszczędzić w kuchni? 10 konkretnych rad jak wydawać mniej na jedzenie plus przykłady.

Jak usłyszałam, że dzienna stawka żywieniowa w więzieniu to 4 zł za osobę, to zaczęłam kombinować jak tu można by się zmieścić w takiej kwocie. 4 złote dziennie, czyli 120 zł miesięcznie na żywność dla jednej osoby. Znam mnóstwo sposobów na oszczędne gotowanie, a zakupy spożywcze stanowią lwią część naszego budżetu, więc warto spróbować.

Karmienie piersią jest drogie. Karmienie piersią VS mleko modyfikowane – porównanie kosztów.

Jestem absolutnym zwolennikiem naturalnego karmienia piersią, ale nie zawsze tak było. Jeszcze jako nastolatka uważałam, że to jest ohydne, nieprzyjemne, niszczy piersi i ja na pewno nie będę tak karmić. Gdy nieco spoważniałam i zaczęłam się zastanawiać nad powiększeniem rodziny doszłam do wniosku, że spróbuję karmić piersią ale wezmę ze sobą do szpitala mleko modyfikowane […]